Tuesday, 28 March 2023

Kde mne najdete


Warning: file_get_contents(http://...@N03) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/19127/virtual/www/domains/nekonecnapohoda.cz/modules/mod_simpleflickr/mod_simpleflickr.php on line 52
Představuji zde několik velmi povedených aplikací pro prezentaci vašich galerií, zaměřil jsem se v podstatě převážně na ty na flashovské platformě:
Slideshowpro
dfGallery - volně šiřitelná, vychází z předchozí
Fotoplayer 2.0 - Flash Slideshow
ImageVue
FIG - Flash Image Gallery, volně šiřitelná, vzorem je ImageVue
Emageview
Picsengine
Flapi - pro Flickr
Photo Flash Gallery
Flashnifties Flash Media Gallery v2.0

Kolor Autopano Giga

Autopano Pro je aplikací, která vám pomůže vytvářet panoramata doslova na jedno kliknutí. Nemusíte už složitě vybírat jednotlivé fotografie, ani se nemusíte starat o úpravu horizontálních či vertikálních linií. Tento prográmek to opravdu udělá za vás a přitom je n

euvěřitelně rychlý, má velmi silný rozpoznávací mechanismus, založený na technologii SIFT, perfektní systém barevných korekce, který dokáže úplně odstranit barevne disbalance mezi jednotlivými snímky, a jako první na světě, plnou podporu pro HDR (High Dynamic Range) tj. zvýšení dynamického rozsahu fotografie....

Je zde samozřejmě možný export ve vrstvách do Adobe Photoshop pro případnou postprodukci, která je pro náročnější uživatele nutností, ovšem u jakéhokoliv jiného programu o to větší.

Takže po zkušenostech s konkurenčními programy mohu jedině doporučit.

web: AutoPano

Read more...

Přehled digitálních fotoaparátů
Již nějakou dobu si vybírám a zvažuji koupi nového fotoaparátu, což je v dnešní době skoro úkol nadlický. Ale přeci jenom z té přehršle značek a typů se vyloupli kousky, které stojí za zvážení a za pozornost. Zde jsou...

Ceny jsou pouze orientační, bližší přehled cen digitálních fotoaparátů na Digimanii: Říjen 2005

Začněme na kompaktních fotoaparátech, cca do 10. tis. Kč

Canon PowerShot A520 - cca 5.5 tis.Kč
Jednoduché ovládání spojené s výbornými vlastnostmi nabízí jako vždy Canon. Představuje nový PowerShot A520, nástupce modelu A85 a model vyšší třídy než A510. Je lehčí než většina fotoaparátů na trhu s 3x zoomem a přitom se v těle PowerShot A520 skrývá výkonnější 4x zoom, 4 megapixely. Tento model nabízí poslední výkřiky moderní technologie za rozumnou cenu.

Fuji FinePix F10 - cca 9 tis.Kč
Fuji představuje nový FinePix F10, který používá technologii Real Photo. Tato technologie spojuje výkonný snímač Super CCD HR 5. generace s 6,3 megapixely a 3 optický zoom Fujinon. Převratný procesor RP dodá tomuto kompaktnímu fotoaparátu vlastnosti profesionálního modelu FinePix S3 Pro ! F10 nabízí citlivost 1600 ISO při všech rozlišeních a fotoaparát se tak stává citlivějším na světlo.

Kodak EasyShare DX7440 - cca 6 tis.Kč
Hledáte vyjímečnou kvalitu fotografií, na které byste mohli být pyšní? DX7440 odpoví na vaše očekávání díky optice 4x VARIOGON SCHNEIDER-KREUZNACH. Jeho 4 MP vám poskytnou přesný tisk formátu 50 cm x 75 cm a jeho displej 5,6 cm zaručuje dobrou viditelnost i za podmínek slabého osvětelení.

Sony Cyber-shot DSC-P200 - cca 8 tis.Kč
Sony představuje nástupce slavného modelu Cyber-shot DSC-P150 : DSC-P200.
Cyber-shot DSC-P200 má ještě kompaktnější tělo než jeho předchůdce a nabízí snímač CCD Super HAD s 7,2 megapixely a objektiv Carl Zeiss s 3x optickým zoomem. Kvalita snímků je výborná a barvy jsou perfektní za každé situace.

Sony Cyber-shot DSC-S90 - cca 6 tis.Kč
Kompaktní fotoaparát Cyber-shot DSC-S90 je i přes své malé rozměry vybaven vysoce kvalitním objektivem Carl Zeiss, poskytuje 3x optický zoom a obrazové rozlišení CCD Super HAD 4 efektivních megapixelů pro dosažení skvělých výsledků.

Read more...