Tuesday, 28 March 2023

Kde mne najdete


Warning: file_get_contents(http://...@N03) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/19127/virtual/www/domains/nekonecnapohoda.cz/modules/mod_simpleflickr/mod_simpleflickr.php on line 52

Přehled digitálních fotoaparátů
Již nějakou dobu si vybírám a zvažuji koupi nového fotoaparátu, což je v dnešní době skoro úkol nadlický. Ale přeci jenom z té přehršle značek a typů se vyloupli kousky, které stojí za zvážení a za pozornost. Zde jsou...

Ceny jsou pouze orientační, bližší přehled cen digitálních fotoaparátů na Digimanii: Říjen 2005

Začněme na kompaktních fotoaparátech, cca do 10. tis. Kč

Canon PowerShot A520 - cca 5.5 tis.Kč
Jednoduché ovládání spojené s výbornými vlastnostmi nabízí jako vždy Canon. Představuje nový PowerShot A520, nástupce modelu A85 a model vyšší třídy než A510. Je lehčí než většina fotoaparátů na trhu s 3x zoomem a přitom se v těle PowerShot A520 skrývá výkonnější 4x zoom, 4 megapixely. Tento model nabízí poslední výkřiky moderní technologie za rozumnou cenu.

Fuji FinePix F10 - cca 9 tis.Kč
Fuji představuje nový FinePix F10, který používá technologii Real Photo. Tato technologie spojuje výkonný snímač Super CCD HR 5. generace s 6,3 megapixely a 3 optický zoom Fujinon. Převratný procesor RP dodá tomuto kompaktnímu fotoaparátu vlastnosti profesionálního modelu FinePix S3 Pro ! F10 nabízí citlivost 1600 ISO při všech rozlišeních a fotoaparát se tak stává citlivějším na světlo.

Kodak EasyShare DX7440 - cca 6 tis.Kč
Hledáte vyjímečnou kvalitu fotografií, na které byste mohli být pyšní? DX7440 odpoví na vaše očekávání díky optice 4x VARIOGON SCHNEIDER-KREUZNACH. Jeho 4 MP vám poskytnou přesný tisk formátu 50 cm x 75 cm a jeho displej 5,6 cm zaručuje dobrou viditelnost i za podmínek slabého osvětelení.

Sony Cyber-shot DSC-P200 - cca 8 tis.Kč
Sony představuje nástupce slavného modelu Cyber-shot DSC-P150 : DSC-P200.
Cyber-shot DSC-P200 má ještě kompaktnější tělo než jeho předchůdce a nabízí snímač CCD Super HAD s 7,2 megapixely a objektiv Carl Zeiss s 3x optickým zoomem. Kvalita snímků je výborná a barvy jsou perfektní za každé situace.

Sony Cyber-shot DSC-S90 - cca 6 tis.Kč
Kompaktní fotoaparát Cyber-shot DSC-S90 je i přes své malé rozměry vybaven vysoce kvalitním objektivem Carl Zeiss, poskytuje 3x optický zoom a obrazové rozlišení CCD Super HAD 4 efektivních megapixelů pro dosažení skvělých výsledků.

Pokročilejší kompaktní fotoaparáty, nad 10. tis. Kč

Canon PowerShot G6 - cca 16. tis.Kč
Canon PowerShot G5 byl jedním z nejuznávanějších fotoaparátů ve světě fotografie. Dnes přichází jeho nástupce - nový Canon PowerShot G6 se včemi možnými nej. Hezčí, menší(o 10%), výkonnější, PowerShot G6 je určen náročným fotografům. Se snímačem 7.1 megapixelů, Canon PowerShot G6Canon PowerShotG6, spojený s digitálním zoomem x4.1 násobí možnosti tohoto skvělého přístroje a dosahuje kombinovaného zoomu 16x !

Olympus C-7070 Wide Zoom- cca 14.5 tis.Kč
Model Olympus C-7070 WIDE ZOOM ukrývá snímač s rozlišením 7,1 milionu pixelů a širokoúhlý objektiv se 4x optickým zoomem (27-110mm ekv. na 35mm fotoaparátu) se světelností f2,8-4,8. Duální zaostřovací systém s prediktivní AF funkcí udržuje fotografované objekty, dokonce i ty, které jsou v pohybu, neustále zaostřené.

Panasonic Lumix DMC-FX9 - cca 11 tis.Kč
Panasonic rozvíjí svojí řadu digitálních fotoaparátů FX tímto modelem Lumix DMC-FX9.
DMC-FX9 je vybaven jako jeho předešlý model Lumix DMC-FX8 stabilizátorem obrazu Mega O.I.S nebo procesorem pro úpravu snímků Venus Engine Plus.
DMC-FX9 je vylepšen snímačem CCD 6Mpix a dobou reakce pouze 8 ms a velice přesným a rychlým ohniskem ještě k lepším výsledkům.

Sony Cyber-shot DSC-V3 - cca 17 tis.Kč
Dosáhněte svého fotografického maxima s digitálním fotoaparátem Cyber-shot s technologií 7,2 efektivních megapixelů, objektivem Carl Zeiss® Vario Sonnar®, 4x optickým zoomem a pokročilými fotografickými funkcemi. Tento fotoaparát Cyber-shot je také kompatibilní s kartami Memory Stick™ a Compact Flash (typ I).

Přidáno:
Casio Exilim EX-P505 - cca 11 tis.Kč
Rádi fotografujete a natáčíte filmy ? Zvolte digitální fotoaparát Casio EXILIM Pro P505.
Má vzhled klasické zrcadlovky s dlouhým objektivem a P505 je kompletní fotoaparát pro profesionály.
P505 je také první fotoaparát Casio s MPEG-4, který umí nahrávat ozvučené video záběry VGA (640x480) při 4,2 nebo 2.2 Mbit/sec. Po technické stránce je EXILIM PRO P505 vybavený snímačem CCD s 5 megapixely, 5x rychlým optickým zoomem a otočným moderním displejem 2".

Kompakty se "super" zoomem

Canon PowerShot S2 IS - cca 13.5 tis.Kč
Canon uvádí na trh svůj nový model PowerShot S2 IS s 12x optickým zoomem a rozlišením 5 megapixelů.
Tento fotoaparát, plným právem nástupce modelu PowerShot S1 IS, je důkazem dokonalého sladění univerzálnosti a výkonu, je vybaven technologií optické stabilizace obrazu, mimořádnou optikou a kvalitou digitální videokamery s rychlostí snímání 30 políček za sekundu prodlouženou až na 60 minut videonahrávek se stereofonním zvukem.
V přístroji je stejný obrazový procesor DIGIC II jako v profesionálních digitálních zrcadlovkách Canon.

Panasonic Lumix DMC-FZ5 - cca 11 tis.Kč
Panasonic vám nabízí digitální fotoaparát pro náročné fotografy. DMC-FZ5EG-K má vestavěný snímač CCD s 5 megapixely, čočku LEICA Vario, která se postará o kvalitní snímky.
Výkonný 12x optický zoom a stabilizátor Mega OIS poslední generace vám zajistí příjemné a stabilní uchopení při focení.

Panasonic Lumix DMC-FZ30 - cca 18.5 tis.Kč
Panasonic dal dohromady digitální snímač a možnost manuálního nastavení a nabízí vám Lumix DMC-FZ30.
Inspiruje se předešlým modelem FZ20 je vybaven stabilizátorem O.I.S, 12x optickým zoomem a procesorem pro úpravu snímků Venus Engine II.
DMC-FZ30 má více možností díky CCD snímači 8 Mpix, oddělenému adaptačnímu kroužku s manuálním nastavením, nastavením clony a doby expozice.

Sony Cyber-shot DSC-H1 - cca 12 tis.Kč
Digitální fotoaparát Cybershot DSC-H1 skrývá v pevném, ale přesto lehkém stříbrném hliníkovém těle spoustu zajímavých funkcí.
Je vybavený snímačem Super HAD s 5 megapixely, má 12x optický zoom a zajistí vám přesné a ostré snímky.

Pro megapixelové nadšence

Nikon Coolpix 8400 - cca 14 tis.Kč
Nikon představuje nový model kompaktního digitálního fotoaparátu Coolpix 8400 dodávaného včteně baterií a nabíječky. Coolpix nabízí snímač CCD 8 megapixelů a zoom 24-85 mm pro focení pod širokým úhlem. Nový systém zaostřování je založen na prediktivním snímači s velkou rychlostí a jednoduchým použitím. Displej TFT je možno natáčet a fotit objekty pod různými úhly. Technologie D-Lighting, početné režimy focení a nabízené příslušenství dělají z fotoaparátu Coolpix 8400 opravdového konkurenta digitálních zrcadlovek.

Konica Minolta DiMAGE A200 - cca 17 tis.Kč
Následovník DiMAGE A2, DiMAGE A200 značky Minolta nabízí vyplepšené technické vlatnosti a příjemnou cenu. Konica Minolta vybavila tento model optickým zoomem 28-200mm APO GT a snímačem s 8 megapixely. Nabízí tak snímky se skvělou kvalitou a věrnými barvami. Další inovací je stabilizátor snímku Anti-Shake. Videosekvence 640x480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Dálkové ovládání vám umožní fotit na dálku a nebo pro přehrávaní fotografií a videosekvencí na televizoru.

Poloprofesionální zrcadlovky, cca do 25. tis. Kč

Canon EOS 350DCanon EOS 350D - tělo - cca 22 tis.Kč
Canon potvrzuje svůj náskok v oblasti digitálních technologií a představuje nástupce slavného modelu EOS 300D : EOS 350D.
Tato zrcadlovka je vybavená novým snímačem CMOS druhé generace s 8 megapixely a snižuje elektronický hluk. 350D má vestavěný procesor DIGIC II, který je používaný pro profesionální digitální fotoaparáty EOS a zajistí výbornou kvalitu snímků. Kadence při focení dosahuje až 3 snímky za sekundu a zrcadlovka vám nabízí 3 režimy zaostřování. EOS 350D používá rozhraní USB 2.0 pro rychlý přenos snímků na počítač.
EOS 350D je lehčí a má kompaktnější tvar než jeho předchůdce a uspokojí i ty nejnáročnější fotografy.
Svaz TIPA (Technical Image Press Association) jmenoval tento model "nejlepší zrcadlovkou pro širokou veřejnost roku 2005".

Nikon D50Nikon D50 - tělo - cca 17 tis.Kč
Fotoaparát D50 je ideálním vstupním modelem systému digitálních jednookých zrcadlovek, vybaveným mnoha automatickými funkcemi pro snazší zhotovení vynikajících snímků.
Tento model nabízí CCD snímač formátu DX s 6,1 milionem pixelů pro výjimečně životné a detailní snímky s vysokým rozlišením - ideální pro zvětšování.
Sériové snímání poskytuje frekvenci 2,5 obr./s kombinované s časy závěrky až 1/4000 s a synchronizačním časem pro blesk 1/500 s.
Nikon D70sNikon D70s - tělo - cca 23 tis.Kč
Fotoaparát D70s je evolucí vysoce ceněného modelu D70.
Přístroj se vyznačuje stejnou kvalitou obrazu, vysokou výkonností a uživatelsky přívětivým ovládáním jako D70, a obsahuje další vylepšení napomáhající fotografům zachycovat náhodné výjevy a životní situace.
Pokrokový DTC snímač s 6,1 milionem pixelů a výjimečně detailním obrazem s vysokým rozlišením a čistými, živými barvami pro tisk na velké formáty.
Má rychlý start za 0,2 s a snímání rychlou frekvencí 3 obr./s v délce až 144 snímků. Nejkratší čas závěrky je 1/8000 s a špičkový synchronizační čas pro blesk 1/500 s.

Profesionální zrcadlovky


Olympus E-1Olympus E-1 - tělo - cca 27 tis.Kč
Profesionální fotoaparát s 5-megapixelovým CCD snímačem o úhlopříčce 4/3", který zajišťuje prvotřídní zachycení světla promítnutého na čip do nejmenšího detailu. Olympus E-1 používá progresivní Full Frame Transfer CCD senzor k dosažení lepšího poměru signálu k šumu a také širšího dynamického rozsahu. Kit s objektivem ZUIKO DIGITAL EZ-1445 (14-45mm, F3,5-5,6).


Canon EOS-20DCanon EOS-20D - tělo - cca 41.5 tis.Kč
Profesionální fotografy nebo zkušené milovníky fotografie překvapí zdokonalená digitální zrcadlovka EOS 20D značky Canon. Snímač CMOS má 8,2 megapixelů a DIGIC II nabízí zrychlenou úpravu snímků, vysoké rozlišení a přirozenou reprodukci barev. Rychlost 5 snímků za sekundu při kadenci 23 konsekutivních snímků (JPEG) nebo 6 snímků (RAW) a prodleva při zapnutí je pouze 0,2 sekundy. Snímky můžete nahrát v jednom z 6 režimů kvality JPEG, v režimu RAW, nebo také současně v režimech RAW a JPEG. Potom je stačí rychle stáhnout díky konektoru USB. EOS 20D je menší a lehčí než EOS 10D, má elegantní tělo z hořčíku. Je robustní, rychlý a kompatibilní s celou řadou objektivů a příslušenství EOS.
Konica Minolta Dynax 7DKonica Minolta Dynax 7D - tělo - cca 29.5 tis.Kč
První digitální jednooká zrcadlovka na světě s revoluční technologií Anti-Shake zabudovanou v těle. Společnost Konica Minolta s potěšením představuje fotoaparát Dynax 7D. Tento průkopnický digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a rozlišením 6 milionu pixelů se může pochlubit mechanizmem posuvu snímače CCD. Dalším klíčovým prvkem nového fotoaparátu je 6 milionu efektivních pixelů, umístěných na rozměrném snímači CCD a patentovaná technologie zpracování obrazu CxProcess III, vyvinutá společností Konica Minolta, která zaručuje vysoce ostré, přirozeně vypadající snímky.


...a spousty dalších, tak vybírejte a já budu také. Mým favoritem je nakonec foťáček střední třídy - Konica Minolta DiMAGE A200
Další důležité odkazy:

forum.digineff.cz spousta rad a diskuzí pro výběr
www.fotografovani.cz
www.digimanie.cz
blog Binární světlo a jemu podobní